Реферат по предмету "Разное"


Імітація вітражу на тему «Пори року»

Відділ освіти Карлівської райдержадміністрації Методичний кабінетІмітація вітражу на тему : «Пори року»Семеренко Віти Вікторівни вчителя образотворчого мистецтва Карлівської загальноосвітньої школи №3 І-ІІІ ступенів Полтавської областім. Карлівка 2009 р. Тема: Імітація вітражу на тему «Пори року».Мета уроку: дати поняття про вітраж як монументально-декоративного живопису; розвивати інтерес до творів монументального живопису; вчити відтворювати художні образи у творчих роботах, вирішувати лінійну рапортну композицію твору узагальнено, стилізовано, на контрасті форм; передавати через колір настрій; виховувати художню культуру через сприйняття творів монументального живопису; розвивати творчу уяву, фантазію.Тип уроку: комбінований.Технікавиконання: змішана.Обладнання: для вчителя: фоторепродукції вітражів; зразки вітражів, виконаних у змішаній техніці; малюнки ескізів вітражів учнів попередніх років.для учнів: акварельні та гуашеві фарби, кольоровий папір, ножиці, клей ПВА, тюбик з контуром, картон, фломастери, гелеві ручки.Хід уроку:Організаційний момент.Актуалізація опорних знань і вмінь. Учні розглядають виставку, організовану вчителем і визначають у якій техніці виконані роботи.Бесіда.Хто знає, що таке вітраж?Де можна побачити вітражі?(Вітражі зустрічаються в архітектурних спорудах, інтер’єрах.)А де саме розміщуються вітражі?(Найчастіше вітражі розміщують на вікнах, інколи – на куполах.)Оголошення теми і мети урокуВивчення нового матеріалу Розповідь вчителя. Вітраж – це сюжетна або орнаментальна декоративна композиція з кольорового скла або іншого матеріалу, що пропускає світло. Вітражі були широко розповсюджені в ХІІІ-ХV ст. Складалися вони з окремих шматочків скла, що об’єднувалися між собою пластинами із м’якого матеріалу. Вікна готичних храмів пишно прикрашені вітражами із зображенням святих або з орнаментом. (Учитель демонструє фоторепродукції вітражів собору Нотр - Дам у Парижі.) Вітражі були розраховані на наскрізне освітлення. Коли в собор потрапляло світло, різнокольорове скло створювало відповідний емоційний настрій. У ХХ ст. техніка вітража стала більш різноманітною, оскільки з’явилися прозорі пластмаси. Сучасний вітраж не обов’язково розміщувати на вікні, навпаки, він розрахований на електричне освітлення.(Учитель демонструє приклади.)На попередньому уроці вчитель об’єднує учнів у чотири групи. Кожна група отримує назву однієї із пір року та обирає керівника групи (спікера).Практична робота.Робота в групах. Кожна група отримує завдання створити імітацію вітражу в одній із заданих технік. Композиція вітражу повинна відповідати назві групи. Під кінець заняття кожна група презентує свою роботу і пояснює, яким способом вона була виконана.Група «Зима».Завдання: виконати ескіз вітражу на папері. Послідовність виконання роботи:Зробити на звичайному папері ескіз майбутнього зображення;Ескіз виконати олівцем;Створити кольорове зображення відповідно до ліній, нанесених олівцем (фарби);Навести лінії чорним фломастером або маркером.Група «Весна».Завдання: виконати імітацію вітражу в техніці «аплікація». Послідовність виконання роботи:Виконати графічне зображення олівцем;Створити кольорове зображення, відповідно до ліній, нанесених олівцем;Взяти за основу картон чорного кольору;Знизу вгору поступово й послідовно відрізати елементи предметів натюрморту – умовне скло – і наклеїти на картон, залишаючи при цьому однакову відстань між елементами, імітуючи сполучний метал.Група «Літо».Завдання: виконати імітацію вітражу в техніці витинанки. Послідовність виконання роботи: Скласти папір чорного кольору удвоє; Нанести рисунок олівцем; Вирізати рисунок ножицями; Добрати кольоровий папір до кожного елемента вітража; Зворотній бік вітража намазати клеєм і приклеїти клаптик кольорового паперу; Зайвий папір обережно зрізати; Таким самим чином заклеїти всі інші елементи вітража.Група «Осінь».Завдання: виконати імітацію вітражу з використанням об’ємного контуру. Послідовність виконання роботи:Виконати ескіз на папері графічним олівцем;Створити кольорове зображення (техніка за вибором);М’яким графічним олівцем «розбити» великі площини, наприклад фон, на малі сегменти, щоб вони нагадували шматочки скла;Використовуючи тюбик з фарбою нанести контур на лінії так, щоб утворились умовні перегородки.Колективна робота Презентація робіт кожної групи. Роботи закріплюються на макеті рами вікна у відповідній послідовності (за порами року).Підсумок. Учитель аналізує і оцінює роботи груп.Запитання класу:А чи сподобалось вам працювати разом?(Учні відповідають.)Використана література:Антонович Е.А. Декоративно-прикладне мистецтво. Львів, Світ – 1993, с.55-56;Беккерман Я.І. Матеріали для художньо-оформлюючих робіт. – М.: Вища школа – 1989, с.71;Вайткявичине Ф.В. Першооснови техніки батика // Школа і виробництво – 1987, №8, с.54-55;Кирницька М.М. Художній розпис тканини // Від ремесла до творчості. К., 1990. с.18-28;Прекрасне – своїми руками: народні художні ремесла: (для середнього і старшого віку) М: Дитяча література, 1989,с.53-54;Свид С.П., Праців В.Г. художні техніки. К.:Будівельник, 1986, с.69-70;Соболєв Н.Н. Очерки з історії прикрашання тканин. М.-Л., Академія – 1934, с.69-70;Тищенко О.Ф. Історія декоративно-прикладного мистецтва України. К.: Либідь, 1992, с.40-43;Фролова Є.Н. Чисте джерело. М.: Молода гвардія, 1990, с.61.


Не сдавайте скачаную работу преподавателю!
Данный реферат Вы можете использовать для подготовки курсовых проектов.

Поделись с друзьями, за репост + 100 мильонов к студенческой карме :

Пишем реферат самостоятельно:
! Как писать рефераты
Практические рекомендации по написанию студенческих рефератов.
! План реферата Краткий список разделов, отражающий структура и порядок работы над будующим рефератом.
! Введение реферата Вводная часть работы, в которой отражается цель и обозначается список задач.
! Заключение реферата В заключении подводятся итоги, описывается была ли достигнута поставленная цель, каковы результаты.
! Оформление рефератов Методические рекомендации по грамотному оформлению работы по ГОСТ.

Читайте также:
Виды рефератов Какими бывают рефераты по своему назначению и структуре.