Реферат по предмету "Педагогика"


Урок з формування національної свідомості "Охорона природи України"

Урок-формування національної свідомості
Тема. Охорона природи України
Мета: ознайомити учнів з рослинами і тваринами, які потребуютьохорони Червоною книгою України, розкрити зв'язок між ставленням людини доприроди і різноманітністю, та кількістю тварин і рослин; формувати національнусамосвідомість на основі розкриття взаємозв'язку явищ природи; показатизначення діяльності кожної людини для збереження рослинного і тваринногосвітів; виховувати відповідальне, чуйне ставлення до природи.
Обладнання: Червона книга України, картки із зображенням рослин ітварин, що охороняються, газета «Лютий», атласи з природознавства, реферати,запис пісні «Мій рідний край» у виконанні С. Ротару.
Чом, чом, чом, земле моя,
Так люба ти мені?
Тим, тим, тим, дитино, знай,
Що ті поля й ліси — твій рідний край.
(В. Лебедева.)
Хід уроку
I.Організаційний момент.
II. Підсумки спостережень за погодою. Прикмети лютого.Прислів'я.
В лютому сонце йде на літо, а зима на мороз. Лютий — місяць вітріві кривих шляхів. Лютневий сніг весною пахне.
Сніг іде, мов крупа, — чекай за тиждень морозу. Ранкова зірницяшвидко гасне — на мороз.
III. Повідомлення теми уроку.
IV. Сприймання нового матеріалу.
1. Слово вчителя.
Природа України щедра, багата і різноманітна. М'який клімат,родючі ґрунти, значна кількість водних джерел створюють умови для зростаннялісової, лугової та степової рослинності.
Пригадаємо природні зони:
—на півночі країни, а також у гірських районах Карпат,Криму зростають хвойні, мішані й листяні ліси;
—у напрямку на південь ліси переходять у широку смугулісостепу;
—ще південніше, в приморських районах, розкинулисярівнинні ландшафти степової зони, нині майже повністю переорані.
Степова зона займає 40 % території України — це південні частиниХарківської та Кіровоградської областей, Донецька, Луганська, Дніпропетровська,Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська області, рівнинна частина Криму.
Розвиток промислового і сільськогосподарського виробництва,будівництво міст, селищ, розширення мережі залізничних та автомобільних шляхів,осушення боліт, зрошення посушливих земель — все це призвело до значних змінландшафтів, вплинуло на екологічну рівновагу, видовий і кількісний склад флориі фауни.
Останнім часом помітно зменшилися території, зайняті природноюрослинністю, збідніла флора більшості районів країни, зменшилась кількістьбагатьох видів рослин, а деякі з них взагалі зникли.
Тому в наш час особливого значення набуває охорона рослинного ітваринного світів.
Дуже гостро постала проблема питної води. Запаси поверхневих іпідземних вод не дуже великі, а люди використовують багато води на своїпотреби. У водойми скидається велика кількість забруднених стічних вод. Відцього гине риба, втрачаються мінеральні ресурси і курортні зони. У Чорному моріпідіймається рівень мертвої сірководневої зони.
А ось якою була Україна 150-200 років тому. Леся Українка писала:
«Старезний, густий, предковічний ліс на Волині. Посеред лісупростора галява з плакучою березою і з великим престарим дубом. Галява скраюпереходить в куп'я та очерети, а в одному місці в ярко зелену драговину — тобереги лісового озера, що утворилося з лісового струмка. Струмок той вибігає згущавини лісу, ряскою та лататтям, але з чистим плесом посередині. Містина всядика, таємнича, але не понура — повна ніжної задумливої поліської краси.Провесна. По узліссі і на галяві перший ряст і цвітуть проліски та сон — трава.Дерева ще безлисті, але вкриті бростю, що от-от має розкритись. На озері туманто лежить пеленою, то хвилює од вітру, то розривається, одкриваючи блідо-блакитнуводу».
2. Діти читають вірш О. Олеся «Україна в старовину».
Прочитайте виразно вірш. Виділіть слова, які можна об'єднати втематичну групу «рослинний і тваринний світ».


Не сдавайте скачаную работу преподавателю!
Данный реферат Вы можете использовать для подготовки курсовых проектов.

Поделись с друзьями, за репост + 100 мильонов к студенческой карме :

Пишем реферат самостоятельно:
! Как писать рефераты
Практические рекомендации по написанию студенческих рефератов.
! План реферата Краткий список разделов, отражающий структура и порядок работы над будующим рефератом.
! Введение реферата Вводная часть работы, в которой отражается цель и обозначается список задач.
! Заключение реферата В заключении подводятся итоги, описывается была ли достигнута поставленная цель, каковы результаты.
! Оформление рефератов Методические рекомендации по грамотному оформлению работы по ГОСТ.

Читайте также:
Виды рефератов Какими бывают рефераты по своему назначению и структуре.

Сейчас смотрят :

Реферат Расчет электрофизических воздействий на электрические аппараты высокого напряжения
Реферат Анализ романа Людмилы Улицкой "Даниэль Штайн, переводчик"
Реферат Анализ пьесы "Мещанин во дворянстве"
Реферат Роль Чернігівської громади у вивченні історії та культури краю
Реферат Анализ романа Дины Рубиной "Почерк Леонардо"
Реферат Аналіз роману І. Багряного "Тигролови"
Реферат Native American Code Talkers (Used In Wwi
Реферат Браузер Microsoft Internet Explorer
Реферат Учет и оценка незавершенного производства
Реферат Ii всероссийская научно-практическая Интернет-конференция «Модернизация национальной экономики как стратегия дальнейшего социально-экономического развития» Россия, Волгоград
Реферат Of Mice A Nd Malue Essay Research
Реферат Amendment 1 Essay Research Paper The first
Реферат Реформы М.М. Сперанского
Реферат Мода как совокупность групповых предпочтений
Реферат Влияние народного хозяйства на географическую оболочку