Реферат по предмету "Разное"


" Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна! "

"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!"Вікова категорія: 1-4кл.Мета: Розширити та поглиблювати знання дітей про Україну — рідну Батьківщину. Формувати громадянські якості учнів: патріотизм, людяність, працьовитість. Виховувати любов до рідного краю, його традицій, історії, розширювати пізнавальні інтереси школярів.Обладнання: Клас прикрашений квітами, на дошці написана тема уроку, перед дітьми — велика карта Європи, на якій добре видно Україну. Також вивішені державні символи України (плакати). На столі на вишитому рушникові коровай хліба. На партах кольоровий папір і ножиці. Плакат, на якому посередині намальована або приклеєна карта України, а навколо неї діти будуть клеїти квіти, краєвиди України(слайди), відео про Україну.^ Хід уроку:І. Організаційний момент. Клас святково прикрашений паперовими різнокольоровими сердечками, квітами, на дошці написана тема уроку і вірш.^ Дитино, глянь навкруг, яка твоя земля:Красива, дивовижна і єдина.Усе тут дороге: ліс, гори, і поля,Бо це Вітчизна наша — Україна!ІІ. Вступне слово вчителя.Вчитель: Дорогі діти, ось ви у школі, на першому уроці. Вітаю вас з Днем Знань, який сьогодні святкує наша Україна. У всіх містах і селах почався новий навчальний рік, який поведе учнів у дивовижну Країну Знань. Сьогодні всі школярі сіли за парти, щоб почати свій перший урок, тема якого: «Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!» Ми з вами зараз відправляємося у чарівну подорож по Україні на нашому потязі «Знання».III. Основна частина уроку.I CТАНЦІЯ: «Пізнавальна» «Можна все на світі вибирати, сину,Вибрати не можна тільки Батьківщину». Так писав у своїх віршах відданий син України В. Симоненко, патріот і справжній мужній громадянин. Як і рідну матір ми не вибираємо, так і Батьківщину людина не вибирає, але прикипає до неї всім серцем, як і до рідної неньки, проймається великою і світлою любов’ю на все своє життя. От і ми почнемо нашу дорогу до знань з любові до рідного краю, з тих найвищих на землі почуттів — любові та відданості, без яких немислиме життя. ^ Любов — найвище в світі почуття,Вона не має меж — безкрая.З любові починається життя,Вона усе найкраще починає. Кожна людина любить свою Батьківщину, вона робить усе для процвітання рідної держави, для її слави, свободи, незалежності. А ми живемо в Україні, волелюбній і мирній державі, і теж усім серцем любимо нашу милу, дорогу країну, хочемо, щоб вона скоріше стала процвітаючою, сильною і завжди була вільною і незалежною, бо всі ми громадяни нашої Вітчизни, патріоти своєї Батьківщини, люблячі сини і дочки України. Ось погляньте на карту Європи. Тут багато є різних країн. (Вчитель називає їх і показує на карті). Кожна з них має свою територію — землю, свою мову, культуру, історію і свої символи. Земля кожної держави — її недоторкана власність, яку вона готова обороняти від посягань ворогів. А ось у центрі Європи і наша рідна Україна, наша Батьківщина, яка теж має свою землю, свою мову, культуру, історію, власні звичаї і традиції та неповторні державні символи. А які державні символи України? (Діти дають відповіді). Кожна країна має свою столицю, а як називається наша столиця? (Відповідь учнів). Ось столиця України — чарівний і квітучий Київ (показує на карті та в малюнках). Через землю України на південь несе свої води величавий сивий Дніпро, одна з великий рік Європи, і впадає у Чорне море. З півдня нашу Вітчизну омиває ще одне море — Азовське. На заході піднімають у небо свої вершини гори Карпати. На півночі ростуть густі ліси — це Полісся, а далі на південь поступово змінюються природні пейзажі, переходячи у степи. Ось така природа України. А ми з вами — її патріоти і громадяни, які покликані захищати свій край від ворогів, трудитись так наполегливо і добре, щоб жилося усім прекрасно, найкраще у світі, бо кожна людина має право на хороше і радісне життя. А яке завдання стоїть перед учнями? (Додаток 1. Слайди)^ Відповіді дітей: добре вчитись, наполегливо оволодівати знаннями, розвивати свої творчі здібності, оберігати довкілля, садити сади і квіти і т. д. Правильно, діти, ви повинні наполегливо оволодівати знаннями, щоб у майбутньому добре працювати і не тільки самому прекрасно жити, а й приносити велику користь Україні, яка вам дає сьогодні обов’язкову середню освіту, щоб потім ви могли продовжити своє навчання у різних вузах і досягти великих успіхів у науці та виробництві. Сьогодні держава дбає про вас, як рідна мати про свою дитину, а ви повинні дбати про неї, щоб вона була красива і багата, від того всі виграють. Ви вже зараз можете виконувати посильну працю на благо Вітчизни: добре вчитись; садити дерева і квіти, сади, парки та ліси; слідкувати за чистотою свого села та міста; розчищати джерельця та струмочки, щоб річки були повноводні, щоб повітря було свіже і усім дихалось вільно у рідному краю.1 учень. ^ Бо рідний край — це наша Україна,Найкраща в світі, дорога земля.Для нас вона, як матінка — єдина,Її ліси, озера і поля,Степи і гори, ріки і долиниВідчути прагнуть теплоту долонь...Я все віддам для блага України —Тепло душі і серденька вогонь! 2 учень. ^ Я буду вчитись, щоб знання здобути,Нові зробити в світі відкриття.Щоб корисним своїй державі бути,І щоб прекрасним в нас було життя. 3 учень. ^ Тепло долонь і розуму, і серцяЯ Україні милій віддаю.Люблю твої поля, річки й джерельця,Люблю Вітчизну дорогу мою! Вчитель.А зараз кожен з вас подумає, прислухається до свого серця і скаже заповітні та щирі слова про Україну. Яка наша Батьківщина?^ Діти думають і говорять слово, наприклад: мила, дорога, славна, рідна, свята, чарівна, чудова і т. д.II СТАНЦІЯ: «Поетична»Вчитель. Слова, що йдуть від серця — найщиріші та найтепліші. Тому настав час скласти колективного вірша про Україну зі щирих і теплих слів. Я почну, а ви будете добирати останнє слово другого рядка в риму. Ось небо блакитне і сонце в зеніті!Моя Україна — найкраща у світі!Моя Україно — це ліс і озерця,Безмежні степи і чарівні джерельця. Красиві пейзажі і гори високі,Маленькі струмочки і ріки глибокі.Міста старовинні і замки прекрасні,Великі будови і дуже сучасні. Сади чарівні, мальовничії села,Моя Україна — це пісня весела.Це щира, багата, як світ, її мова,Крилата, така мелодійна, чудова! Її обереги — верба і калина,Найкраща у світі — моя ^ Україна.Бо нам найрідніша, Вітчизна і мати.То як же нам, дітям, її не кохати! Моя Україна — козацькая слава!Така волелюбна і мирна держава.Вона дорога нам, і рідна, і мила,Бо світ перед нами, як мати, відкрила.Вітчизна свята, дорога Україна,Для кожного з нас ти у світі — єдина. ІІІ СТАНЦІЯ: «Звичаї і традиції»Вчитель. Кожна людина, громадянин і патріот України, може сказати такі ж слова, бо щодня віддає тепло своїх долонь і розуму, і серця дорогій і милій Україні, щоб вона процвітала, була вільною і незалежною нині і повсякчас, і навіки віків. А це означає, що в кожну роботу людина вкладає свою любов і тепло своїх долонь, розум і знання. Ось на вишитому рушникові лежить духмяний хліб — основа людського життя, символ достатку і процвітання народу. Давайте поміркуємо, скільки праці вкладено в нього. Скільки тепла від людських долонь у цьому короваї, скільки розуму, серця, мудрості, щирості та щедрості людської душі. Уявіть безмежне поле, яке треба підготувати для посіву, засіяти, доглянути, підживити, зібрати... Своєї праці та сил не шкодували хлібороби. А потім із малесеньких золотих зерняток зробили борошно, а з нього спекли смачний і пахучий хліб, який прийшов до нашого столу, щоб ми були ситі та здорові, щасливі та веселі. А над машинами, які допомагали людям у цьому, працювали вчені, інженери, робітники різних професій, і кожен віддав частинку свого тепла, своєї душі. І ось лежить хлібина на вишитому рушникові, а рушник вишивали руки людини і теж вкладали тепло своїх долонь і розуму, і серця, бо в Україні такий звичай — вишивати рушники і на них подавати хліб, як проводжають в далеку дорогу, коли зустрічають дорогих гостей, як символ любові та достатку, щедрості та щирості української душі, щоб було у нас більше добрих друзів у світі, щоб жоден народ не знав страшного голоду, такого, який зазнали наші люди в часи голодомору.1 учень. ^ Ми хлібом-сіллю друзів зустрічаєм,Хай буде в світі більше в нас братів!Хай в кожній хаті будуть короваї,Щоб люд ніколи хліба не просив!(Олександр Будаш) 2 учень. ^ Їж, сину, хліб та пам’ятай, що в ньомуСаме життя закладено людей.І сонце українське, й звуки грому,Мозольний труд і посмішка очей.(Олександр Будаш) Вчитель. А сьогодні я подарую вам, діти, цей хліб на вишитому рушникові, щоб була легкою ваша дорога у світлу Країну Знань, щоб ви були здорові, в синьому небі України був мир, а поміж людьми любов та злагода. І щоб ви завжди пам’ятали: ви діти своєї рідної і милої України, зі своїми звичаями, традиціями, легендами та казками, зі своєю чистою, як роса, і багатою, як земля, українською мовою. Погляньте ще на карту Європи. Бачите, скільки різних держав у ній? І всі країни мають свою мову, і кожен розмовляє і мислить своєю, рідною. А мову нашого народу довго переслідували, забороняли, щоб знищити її назавжди. Тому що як втрачена мова, то зникає і сам народ. Але ми на своїй землі живемо і мова наша з землі і з роси, із чистих джерел і краси, з ніжних світанків і чистої душі мого народу, тому вона вижила і стала державою сьогодні!1 учень. Мово моя, ти пречиста і славна,Трепетна, наче ранкова роса.Ти називаєшся нині — державна!Все в тобі є: і багатство, й краса! 2 учень. Мовою рідною я розмовляю,Вільно живу я у ріднім краю.І Україну мою прославляю,Вірність і серце я їй віддаю.  ^ IV СТАНЦІЯ: «Розквітай, прекрасна Україно!»Вчитель. А зараз ми сплетемо віночок з квітів любові для милої й рідної України. Перед вами, діти, лежить кольоровий папір, олівець, ножиці. Кожен з вас на зворотній стороні листочка намалює дуже гарну улюблену квіточку і виріже ножицями. Вдихніть у цю роботу свою любов. А з квітів любові ми сплетемо віночок навколо карти України, щоб наша рідна Батьківщина процвітала, була ще кращою, красивішою і жила у любові своїх синів і доньок, які сьогодні ще сидять за партами і старатимуться добре вчитись, щоб стати гідними громадянами своєї держави у майбутньому.^ Діти вирізають квіточки і навколо карти України на плакаті наліплюють свої квіти під керівництвом вчителя, щоб вийшов віночок.3 учень. Всім серцем любіть Україну свою, —І вічні ми будемо з нею! писав український поет В. Сосюра. І кожен громадянин України серцем прихиляється до цих слів, тому що живе велика любов у душі народу до його рідної і милої України.4 учень. І сьогодні ми хочемо запевнити, що весь жар душі, свою любов і найкращі почуття ми віддаємо тобі, рідний краю. Люблю твої поля, ліси, озерця,Усе-усе, що є в моїм краю.Тепло своїх долонь і розуму, і серцяЯ Україні милій віддаю. 5 учень. Бо ти найкраща в світі і єдина.Ти народила кожного із нас.Моя квітуча, мила Україна!Іди до щастя, рідна, в добрий час! V СТАНЦІЯ: «Люби і знай свій рідний край» Перегляд кліпу про Україну у записі .(Додаток 2.Відео)VI СТАНЦІЯ: Вікторина «Моя Україна»Яке місто є столицею нашої держави? (Київ)Назвіть державні символи України? (Герб, Гімн, Прапор)Який кущ вважають народним символом України? (Калина)На честь кого було названо місто Київ? (На честь брата Кия)Як називається Основний Закон нашої держави? (Конституція України)Яка мова в Україні є державною? (Українська)Яка найбільша річка в Україні? (Річка Дніпро)Державний Герб України – це... (Тризуб)Якого кольору Державний Прапор України? (Синьо-жовтого)Урочиста пісня нашої держави – це... (Гімн України)Найвищі гори в Україні – це... (Карпати)Кого в родині називають берегинею? (Матусю)Що матері дарують своїм дітям на щастя, на долю, виряджаючи в дорогу? (Вишитий рушник)З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом-сіллю)Без чого не обходиться жодне свято Великодня? (Без Паски і крашанок)Як називається символ, який українки одягають на голову? (Вінок)Яка улюблена страва українців? (Сало, борщ, вареники)Яка їжа є головною на Святий вечір? (Кутя)За правильні відповіді діти отримують фішки. Хто набере найбільшу кількість фішок, той нагороджується значком «Юний розумник».Вчитель підводить підсумок.Вчитель. А зараз кожен з вас скуштує шматочок цього короваю, щоб дорога ваша до знань, до щастя була освітлена сонцем любові до рідного краю, до нашої милої України. І щоб усі ви, діти, були завжди здорові та ситі, жили у злагоді та мирі. В добрий час! Вчитель несе до дітей хліб. IV. Підсумки уроку.


Не сдавайте скачаную работу преподавателю!
Данный реферат Вы можете использовать для подготовки курсовых проектов.

Поделись с друзьями, за репост + 100 мильонов к студенческой карме :

Пишем реферат самостоятельно:
! Как писать рефераты
Практические рекомендации по написанию студенческих рефератов.
! План реферата Краткий список разделов, отражающий структура и порядок работы над будующим рефератом.
! Введение реферата Вводная часть работы, в которой отражается цель и обозначается список задач.
! Заключение реферата В заключении подводятся итоги, описывается была ли достигнута поставленная цель, каковы результаты.
! Оформление рефератов Методические рекомендации по грамотному оформлению работы по ГОСТ.

Читайте также:
Виды рефератов Какими бывают рефераты по своему назначению и структуре.