Контрольна робота
План-коспектуроку з психології для першого курсу на тему «Порозуміння в колективі»
Цільові завдання:
· проявити цікавість учнів до внутрішнього світу оточуючих, а такождо свого внутрішнього світу;
· допомогти зрозуміти частково причини певних ситуацій.
Задачі:
Навчальні:
· навчитися бачити нове у вже знайомих людях;
· навчитися сприймати позитивно одногрупників.
Розвивальні:
· розвиток вміння розуміти, що часто ми придумуємо історії життя, незнаючи правди;
· розвиток вміння толерантно ставитись до однолітків.
Виховні:
· виховати вміння краще поводити себе в колективі.
Тема: порозуміння в колективі
Мета: навчити студентів кращерозуміти себе та оточуючих
План заняття
1. Організаційний момент – перевіркаприсутніх (15 хвилин)
2. Повідомлення теми та метиуроку(5 хвилин)
3. Вправа на знайомство (20хвилин)
4. Вправа «Історія» (20хвилин)
5. Обговорення і підведенняпідсумків, домашнє завдання (20 хвилин)
Хід виховногозаходу
1. Проводиться вправа на знайомство
Вонарозрахована на знайомство з новим колективом. Спочатку представляється ведучий,а потім по черзі учні передають ручку і також представляються, називаючи 3речі, які їм подобаються і які їм не подобаються. Ця вправа дає можливістьбільше дізнатись про своїх одногрупників, краще зрозуміти їхню поведінку упевних ситуаціях. Дізнавшись, що подобається, а що ні людям, які тебе оточують,легше побудувати свою поведінку по відношенню до них. Ця вправа наштовхуєзадуматись глибше, зазирнути у свою душу, адже потрібно в 3 речахохарактеризувати, що подобається і що ні, тому що зазвичай таких речей безліч;вправа допомагає узагальнити те, про що думаєш.
2. Наступною проводиться вправа «Історія»
Цягра розрахована на поліпшення розуміння в колективі і на довіру. Спочаткувибирається одна людина, яка виходить за двері. Перед тим, як вона вийде всімоголошуються умови: «головний герой» виходить за двері і решта за 5 хвилинвигадує історію. Потім повертається головний учасник і задає класу питання.Питання є закриті, вони повинні передбачати лише відповідь «так» або «ні».
Колиучасник виходить за двері, то всім оголошується, що історію, як таку, ніхто невигадує. Просто, якщо питання закінчуються на голосну, то всі відповідають«так», а якщо на приголосну – то «ні».
Грапродовжується до того моменту поки головний герой зрозуміє, що гри ніякоїнемає.
Цягра є спрямованою на те, щоб показати учням як часто ми у своєму житті завдякинашій фантазії самі вигадуємо історії. У грі висвітлюється те, що ми дуже частовіримо в те, що самі вигадали. А, як ми знаємо, такі надумані історії не завждидобрі і тоді, якщо ми вже у щось повірили, то, відповідно, спрямовуємо своюповедінку в те чи інше русло. А поведінка, яка побудована не на фактах, а навидумках, зазвичай, не носить позитивного характеру. Тому ця гра розрахована іспонукає дітей до аналізу тих, чи інших життєвих ситуацій, вона закликаєдивитись на речі реальними очима і перш ніж у щось повірити, прийняти потрібноперевірити факти.
3. Підведення підсумків
Назакінчення виховного заходу всім студентам було запропоновано поділитисьвраженнями. Були задані такі запитання:
· Як вони себе почувають?
· Що сподобалось і що ні?
· Чи хотіли вони ще такі заняття у формі ігор?
· Чи взяли вони щось нове для себе?
Вправарозрахована на те, щоб учні скинули зі себе переживання, які були під часуроку.
4. Домашнє завдання
Булаоголошена тема наступного заняття «Агресивність і конфліктність у підлітковомувіці» і було задане домашнє завдання. Учням необхідно було на наступне заняттяпринести вирізки з журналів з обличчям різних людей, які б виражали негативніемоції і позитивні.