Конспект уроку з навчання грамоти
1 клас
Урок навчання грамоти, 1 клас
Тема. Інтонаційне читання речень. Вправи на доповнення незавершених речень.
Мета: Відпрацювати навички читання; звернути увагу на виразність читання, дотримуючись відповідної інтонації; формувати вміння доповнювати речення; розвивати фонематичний слух; виховувати бережливе ставлення до іграшок.
Обладнання: таблиці, лісова галявина, лисеня.
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми помандруємо лісовою галявиною разом з допитливим лисенятком. Воно приготувало для вас цікавих завдань.
ІІ. Артикуляційні вправи.
1. Положення язика при вимові [л] [л’
]
2. Чистомовка.
Ла-ла-ла – молоко пила.
Ло-ло-ло – ідемо в село.
Лу-лу-лу – йдемо по селу.
Ли-ли-ли – липки попили.
Лі-лі-лі – рученьки малі.
3. Повторення вірша „Ліс Микита”.
Кого лисеня побачило на галявині?
ІІІ. Гра „Добери слова” (ла, ло, лу, ли, лі).
IV. Звуковий аналіз слів: Ліна, лила.
1. Повторення вивчено-
го про звуки.
2. Чи правільно записано схеми? Чому?
3. Які звуки може позначати буква л?
V. Фізкультхвилика.
Що лисиня побачело в лісі?
VI. Вправи зчитання.
1. Гра „Впізнай букву”?
2. Читання складів (за таблицею).
3. Читання слів, поданих у складовій формі.
4. Читання речень (доповнення незавершених).
VII. Робота над тектстом (с.40).
1. Загадка.
Що за диво – хата
Іграшок багато?
(іграшковий магазин).
2. Вступна бусіда.
Для чого дітям купують іграшки?
Чи треба за іграшками доглядати? Як?
3. Наше лисенятко підійшло до лісникової хати.
Що воно побачило?
Бесіда за ілютрацією.
4. Читання тексту вчителем.
5. Словникова робота.
6. Читання учнями (по 1 реченню, хором).
VIII. Розповідь про давні іграшки.
ІХ. Гра „Мишка”.
Х. Підсумок уроку.
Яку букву ми вивчаємо?
Які букви може означати буква л?
Що вам найбільше запам’яталось?
Що нового дізнались?
Тема:
закріплення букви „зе”. „У зоопарку”.
Мета:
Формувати дітей літературну вимову слів зі звуками [з [з];
Розвивати вміння здійснювати звукобуквені зіставлення;
Виховувати бережливе ставлення до тварин.
Обладнання: таблиця складів, слів; схеми слів, предметні малюнки (звірів), сигнали.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Сьогодні Буслик хоче запросити нас у похід. Куди? Про це ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку.
Я ходив туди із татом.
Звірів бачив там багато.
Мавпу, лева, і слона,
Ще й веджмедя крокодила...
Всіх запам’ятать – несила.
(зоопарк)
Щоб потрапити в зоопарк потрібна перепустка.
ІІ. Артикуляційні вправи.
1. Положення язика при вимові звуків [з], [з], [с], [с].
2. Чистомовка:
Са-са-са – тут оса,
За-за-за – там коза.
3. Скоромовка.
Коза у лузі – лоза у тузі.
Бери лозу – жени козу.
4. Читання таблиці складів.
Са со су се си сі |
За зо зу зе зи зі |
ІІІ. Вправи на звуко-буквені зіставлення.
У зоопарку живе живе маленьке зебреня. Але крім свого імені воно не знає інших слів. Допоможіть йому!
1. Добрати слова із заданим злиттям (зо, са, зі, зе, сі).
2. Читання слів (за таблицею).
Ліз | Казка |
Ліс | Казати |
Лізти | Косити |
Злізти | Розказати |
Гра “Знайди зайве слово” (ліс, косити).
Чому ці слова зайві?
3. Дібрати слова – „родичі” до слова ліс.
4. Звуковий аналіз слів.
Як поділяємо звуки?
Як поділяємо приголосні звуки?
Як позначаємо звуки в схемах?
Серед поданих схем вибрати необхідні до слів:
Зіна |
Зорі |
IV. Фізкультхвилинка.
V. Опрацювання тексту „У зоопарку” (с.72).
1. Самостійне напівголосне читання.
2. Вибіркове читання тексту.
Про кого розповідається в 1 реченні?
Зачитати назви тварин, які були в зоопарку?
Як було Зіні в зоопарку?
Підібрати речення з тексту до малюнків, вміщених у букварі?
4. Розповідь про заповідники (предметні малюнки).
У тексті розповідалося про різних тварин, що живуть у зоопарку. А чому ці тварини живуть в зоопарку, а не на волі?
В зоопарку живуть переважно рідкісні тварини, які мешкають у далеких краях.
Крім цього, на Землі є такі тварини, яких залишилося дуже мало. Вони взагалі можуть вимерти і зникнути. Щоб цього не сталося, їх поміщають у заповідники, де вони живуть, як на волі, і охороняються.
Частини цих тварин живе в зоопарках.
В лісах України раніше майже не було лосів, козуль. А зараз їх стає все більше і більше. Ці тварини охороняються законом.
В Україні є великий заповідник Асканія-Нова, де живе багато рідкісних тварин. А найближче до нас Карпатський заповідник.
4. Читання тексту ланцюжком.
VI. Розвиток зв’язаного мовлення.
1. Загадка.
Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг. (Ведмідь).
До яких тварин належить ведмідь?
Чим покрите його тіло?
Якого кольору шерсті?
Які у нього лапи? Кігті? Зуби? Очі? Вуха?
Навіщо ведмедеві кігті?
Чим він живиться?
Що найбільше любить?
Як він зимує?
2. Бесіда за картиною „Природа”.
Яка пора року?
Де відбувається подія?
Хто зображений на картині?
Що роблять діти?
Які у них личка?
Хто налякав дітей? Чим?
3. Складання речень за картиною.
В яких казках героєм був ведмідь?
4. Гра „З якої казки?”
5.Легенда „Звідки взявся ведмідь”.
VII. Гра „Дід Буквоїд”. (за таблицею)
К.З. М.Р.З.
З.РК. З.Р.
VIII. Ознайомлення з дитячим журналом „Буслик”.
IX. Гра „Так – ні” (сигнали ).
X.Підсумок уроку.
- Яку букву ми вивчали?
- Які звуки може позначати буква з?
- Що нового дізнались?
- Що було найцікавішим?
! |
Как писать рефераты Практические рекомендации по написанию студенческих рефератов. |
! | План реферата Краткий список разделов, отражающий структура и порядок работы над будующим рефератом. |
! | Введение реферата Вводная часть работы, в которой отражается цель и обозначается список задач. |
! | Заключение реферата В заключении подводятся итоги, описывается была ли достигнута поставленная цель, каковы результаты. |
! | Оформление рефератов Методические рекомендации по грамотному оформлению работы по ГОСТ. |
→ | Виды рефератов Какими бывают рефераты по своему назначению и структуре. |