ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №2
Тема програми: Постійний струм та колапостійного струму.
Тема уроку: «Розрахунок параметрівелектричного кола з послідовим з’єднанням резисторів».
Мета уроку:
Навчальна – формування вмінь виконуватирозрахунки параметрів електричного кола з послідовим з’єднанням резисторів.
Розвиваюча – розвинення уваги,спостережливості, логічного та наочнообрознаго мислення в процесі розв’язуваннязадач.
Виховна – виховання охайності та відповідальності у учнів під час виконання практичногозавдання.
Тип уроку– урок закріплення нових знань.
Вид уроку – практичне заняття.
Міжпредметні зв’язки – фізика, електротехніка.
Хід уроку
1. Організаційна частина:
– вітання та перевірка наявності учнів;
– перевірка готовності учнів до уроку.
2. Актуалізація знань:
– повідомлення теми програми і уроку;
– цільова установка уроку;
Тема нашого уроку: «Розрахунок параметрівелектричного кола з послідовим з’єднанням резисторів». На уроці вам необхіднонавчитися розраховувати параметри електричного кола з послідовим з’єднаннямрезисторів.
План:
1. Опитування теоретичного матеріалу попопереднім темам предмету Електротехніки.
2. Розв’язування задачі за допомогоювикладача.
3. Розв’язування задачі самостійно покарточкам.
Оцінки отримані після розв’язання задачібудуть впливати на виставлення тематичної оцінки по електротехніці. Перші 5учнів отримають 10 балів за вірне розв’язання задачі.
– перевірка опорних ЗУН учнів, необхіднихдля проведення наступних структурних елементів уроку.
Перевірка ЗУН за допомогою питань.
Питання:
1. Поясніть поняття постійного струму?
2. Дайте визначення закону Ома для повногокола та вкажіть формулу?
3. Дайте визначення закону Ома для ділянкикола?
4. Охарактеризуйте поняття електричногоструму (одиниці виміру, прибор).
5. Охарактеризуйте поняття напруги.
6. Охарактеризуйте поняття опору.
7. Накресліть простішу схему електричногокола.
8. Поясніть, як знайти загальний опірелектричного кола з послідовним з’єднанням елементів.
3. Виконання дій:
– розв’язування задачі разом з викладачем;
– відповіді викладача на запитання учнів.
1. Накреслити схему.
•
• />/>/>/>/>/>/>/>/>/>F R1 R2
/>/>+
R3
–
Дано:
U=28,49 B
R1=18,14 Ом
R2=21,52 Ом
R3=14,32 Ом
Завдання:
Визначитиструм та падіння напруги на ділянках кола.
Розв’язання:
1) Знайти загальний опір кола.
Rобщ =R1+R2+R3
Rобщ=18,14+ 21,52+14,32= 53,98 Ом
2) По закону Ома знаходимо струм.
I=U/R I= 28,49 /53,98=0,53 A
3) Знайдемо падіння напруги на ділянках кола.
U1=I*R1
U1=0,53*18,14=9,61 B
U2=0,53*21,52= 11,41 B
U3= 0,53*14,32=7,59 B
Відповідь: I=0,53 A; U1=9,61 B; U2= 11,41 B; U3=7,59B.
4. Закріплення матеріалу:
– видання завдань для самостійної роботи;
– пояснення послідовності їх виконання;
– перевірка правильності розв’язання учнями задачі;
– повідомлення про критерії оцінюваннявиконаних робіт;
– надання допомоги учням.
Виконатикожному учневі свій варіант задачі по карточці.
5. Підведення підсумків:
–аналіз діяльності учнів в процесі всього уроку;
–аналіз типових помилок їх причини та засоби їх усунення;
– повідомлення та обґрунтування оцінок;
– видача домашнього завдання.
Вчитиконспект по електротехніці та параграф в підручнику по темі послідовногоз’єднання елементів.