Реферат по предмету "Педагогика"


Сприймання чужого мовлення, відтворення готового тексту

ПЛАН ЗАНЯТТЯ № 24Тема заняття:
Сприймання чужого мовлення. Відтворення готового тексту Мета заняття: Дидактична
Учень розуміє зміст висловлювання (тривалість звучання художніх текстів 11-12 хв., інших стилів — 10-11 хв.), адекватно сприймаючи його основну думку, особливості побудови і мовного оформлення;
користується різними видами аудіювання; видами запису почутої інформації (докладним записом, тезами, конспектом, докладним і коротким планами); оцінює почуте, висловлює власну думку;
складає анотацію на прочитане; оцінює текст з погляду його змісту, форми, задуму і мовного оформлення; редагує написане з урахуванням вимог до культури мовлення.
Виховна - Виховувати грамотну особистість
Розвиваюча - розвивати зв'язне мовлення, виразність читання, пам'ять, логічне мислення, самостійність, творчі нахили, естетичні смаки, вміння аналізувати, робити висновки, здібності до самовираження, самомоніторингу, самопрезентації Вид заняття: Практичне заняття Форма проведення заняття: Слухання, аудіювання Методичне забезпечення: картки, опорні конспекти Література:
Обов’язкова:
Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. 1997.
Пазяк О.М., Українська мова і культура мовлення.-К.,1995 Український правопис.-К.,1994.
Додаткова:
Збірник диктантів.-Д.,1999.
Беляєв О.М. Українська мова/Підручник для 10-11 кл.-К.,1998.
Орфографічний словник української мови. — К., 1999. Технічні засоби навчання комп’ютер /> /> />
ХІД ЗАНЯТТЯ
 
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентів.Перекличка.
1.2 Підготовка аудиторії дозаняття, перевірка наявності студентів.
2. Ознайомлення студентів зтемою та навчальними цілями заняття
/>3. Мотивація навчання
4.Актуалізація опорних знань (повторення вивченого)
Роботаз текстом (читання або слухання і аналіз авторського тексту)
Учнічитають (слухають) текст, виконують завдання: визначають тему, головну думку,задачу, яку ставив автор, кому він адресує свій текст;добирають заголовок або аналізують відповідність заголовкa тексту його темі,основній думці; визначають тип тексту, стиль, жанр;пояснють за допомогою чого автор розкриває власний комунікативний задум(виковистання нової інформації, засобів мовної виразностіта ін.).
5.Коментар відповідей та робіт студентів
6.Вивчення та повторення матеріалу:
Будь-якийтермін уводиться в науковий текст згідно з суворими «правиламигри».Ці правила включають такі основні положення:
1)системність;
2)однозначність;
3)точність;
4)відсутність експресії;
5)стилістична нейтральність.
Найпоширенішимиспособами творення термінів є суфіксальний та префіксальний. Наприклад:ділення, архаїзм, полігібрид.
Системи опалення
Системи опаленняявляють собою комплекс елементів, необхідних для нагрівання приміщень вхолодний період року. До основних елементів систем опалення належать джерелатепла, теплопроводи, нагрівальні прилади. Теплоносіями можуть бути нагрітавода, пара чи повітря.
Системи опаленняподіляють на місцеві та центральні.
До місцевоговідноситься пічне та повітряне опалення, а також опалення місцевими газовими таелектричними пристроями. Місцеве опалення застосовується, як правило, вжитлових та побутових приміщеннях, а також в невеликих виробничих приміщенняхмалих підприємств.
До систем центральногоопалення відносяться: водяне, парове панельне, повітряне, комбіноване.
Водяна та паровасистеми опалення в залежності від тиску пари чи температури води можуть бутинизького тиску (тиск пари до 70 кПа чи температура води до 100 °С) та високоготиску (тиск пари більше 70 кПа чи температура води понад 100 °С).
Водяне опаленнянизького тиску відповідає основним санітарно-гігієнічним вимогам і тому широковикористовується на багатьох підприємствах різних галузей промисловості.Основні переваги цієї; системи: рівномірне нагрівання приміщення; можливістьцентралізованого регулювання температури теплоносія (води); відсутність запахугару, пилу при осіданні його на радіатори; підтримання відносної вологостіповітряна відповідному рівні (повітря не пересушується); виключення опіків віднагрівальних приладів; пожежна безпека.
Основний недоліксистеми водяного опалення — можливість її замерзання при відключенні в зимовийперіод, а також повільне нагрівання великих приміщень після тривалої перерви вопаленні.
Парове опалення має рядсанітарно-гігієнічних недоліків. Зокрема, внаслідок перегрівання повітрязнижується його відносна вологість, а органічний пил, що осідає на нагрівальнихприладах, підгорає, викликаючи запах гару. Окрім того, існує небезпека пожеж таопіків. Враховуючи вищевказані недоліки не допускається застосування паровогоопалення в пожеженебезпечних приміщеннях та приміщеннях зі значним виділенняморганічного пилу. сприйманнямовлення почутий
З економічної точкизору систему парового опалення ефективно влаштовувати на великих підприємствах,де одна котельня забезпечує необхідний нагрів приміщень усіх корпусів табудівель.
Панельне опаленнядоцільно застосовувати в адміністративно-побутових приміщеннях. Воно дієзавдяки віддачі тепла від будівельних конструкцій, в яких вмонтовані спеціальнінагрівальні прилади (труби, по яких циркулює вода) або електронагрівальніелементи. До переваг цієї системи опалення належать: рівномірний нагрів тапостійність температури і вологості повітря в приміщенні; економія виробничоїплощі за рахунок відсутності нагрівальних приладів; можливість використання влітній період для охолодження приміщень, пропускаючи холодну воду черезсистему. Основні недоліки — відносно високі початкові витрати при встановленніта важкість ремонту при експлуатації.
Вправиі методичні прийоми для навчання монологічного мовлення
 
Навчаннямонологічного мовлення на базі тексту
Завдання1. Визначтетематичну приналежність тексту. Визначтехарактер тексту (описання, повідомлення, міркування,репортажтощо). Визначте стиль тексту (суспільно-науковий, науковий,науково-популярний, художній, розмовний тощо).
Завдання2. Прогляньтетекст, використовуючи прийоми переглядовогочитання. Визначте, чим цікавий текст для створеннямонологічноговисловлення за певним планом, з певною спрямованістю,орієнтацієюна певну аудиторію.
Завдання3. Дайтевідповіді на питання до тексту. Розділіть текстна смислові частини й озаглавте їх. Сформулюйте головну думкутексту.
Завдання4. Сформулюйтеі запишіть тему, основні думки (думку кожноїзмістової частини) і головну думку (основний зміст) тексту.Прогляньтетекст і назвіть слова, що вживаються для узагальненнясказаногоабо вказують на висновок. Визначте в тексті слова, щовказуютьна перехід від однієї закінченої думки до іншої.
Завдання5. Прогляньтетекст і виберіть ключові слова для передачійого основного змісту. Складіть тези, щопередають основні думки (основний зміст) тексту.Підберітьдо кожного пункту плану речення з ключовими словами.Співвіднесітьплан цільового монологічного висловлювання з можливостямицього тексту.
Завдання6. Складітьусне (писемне) повідомлення за темою «Будівництво».Дляприщеплення навичок монологічного мовлення існує низкавправна аудіювання. Навчання аудіювання, або смислового сприйняття(розуміння)мовлення на слух, передбачає виконання студентами вправнаформування загальних аудитивних навичок (вправи на подоланняфонетичнихтруднощів сприйняття; вправи на подолання лексичнихтруднощів;вправи на навчання сприйняття мовленнєвого потоку; вправинавідпрацювання операцій породження мовленнєвого висловлювання),мовленнєвихвправ і послідовну навчальну роботу з текстом, якийзвучить.
7. Закріпленнязнань студентів:
 
Перекладіть
ДнепровскаяГЭС — первая из каскада гидроэлектростанций построенныхна легендарном Славутиче. С возведениемДнепрогэса в 1932 году была решена проблема сквозногосудоходства по Днепру началась электрификация и регулярное водоснабжениегородов и сел речная вода пришла в засушливые таврические степи. Невиданными вмировой истории темпами сталаосуществляться индустриализация Запорожья иЮга Украины.
Огромноезначение станции для экономики страны выразительность и красота ееархитектурного ансамбля оставляют за Днепрогэсом статус одного из наиболеевеличественных сооружений эпохи. Он навсегдаостанется самым характерным уникальным памятникоминдустриальной цивилизации XX века (С. Бозаджиєв, М. Васьків та ін.).
8.Домашнє завдання:творча робота: «Чи доречно змінювати,осучаснювати архітектурну спадщинунашихміст? Чому?»Словник будівельника


Не сдавайте скачаную работу преподавателю!
Данный реферат Вы можете использовать для подготовки курсовых проектов.

Поделись с друзьями, за репост + 100 мильонов к студенческой карме :

Пишем реферат самостоятельно:
! Как писать рефераты
Практические рекомендации по написанию студенческих рефератов.
! План реферата Краткий список разделов, отражающий структура и порядок работы над будующим рефератом.
! Введение реферата Вводная часть работы, в которой отражается цель и обозначается список задач.
! Заключение реферата В заключении подводятся итоги, описывается была ли достигнута поставленная цель, каковы результаты.
! Оформление рефератов Методические рекомендации по грамотному оформлению работы по ГОСТ.

Читайте также:
Виды рефератов Какими бывают рефераты по своему назначению и структуре.

Сейчас смотрят :

Реферат Офисные программы (текстовый редактор WORD)
Реферат «С мечтой «очеловечить» человека» (по роману Ф. М. Достоевского «Преступление и наказание»)
Реферат Анализ формирования и использования прибыли на предприятии ОАО ВАСО
Реферат Просопографические базы данных России на примере баз данных Comandarm и Duma1
Реферат Приемы комического и их роль в одном из произведений русской литературы XIX века
Реферат Экономическая интерпретация коэффициента регрессии
Реферат Актуальность проблемы суицидального поведения
Реферат Лечение внебольничной пневмонии
Реферат Розрахунок та конструювання двосхилих дощатоклеєних балок
Реферат Аттестационное тестирование в сфере профессионального образования
Реферат Методика профессионального консультирования
Реферат Тайны межзвездных облаков
Реферат Нравственное и эстетическое воспитание средствами художественной литературы
Реферат Вирусы и их разновидности
Реферат Пам ятки архітектури Київської Русі