та тему:
ДОПОМІЖНІ
АЛГОРИТМИ
Тема: Допоміжні алгоритми.
Мета уроку: навчити учнів складати допоміжні алгоритми;
виховати старанність, дисциплінованість;
розвивати логічне мислення, вміння застосовувати допоміжні алгоритми про складанні програм на алгоритмічні мові.
Тип уроку:урок узагальнення знань, формування вмінь та навичок.
Хід урокуперевірка домашнього завдання:
Задача. Скласти алгоритм обчислення суми перших 100 членів послідовності:
алг сума членів послідовності
арг n
рез sum
поч дійсн і
sum:=0
n:=100
для і від 1 до n крок 1
цикл
sum: = sum+1(2+3*і)
кц
все
кін
2) усне опитування попереднього матеріалу:
а) що таке алгоритм?
б) які властивості алгоритма?
в) які є способи подання алгоритмів?
г) які ви знаєте види алгоритмів?
д) чим характеризується кожний з цих видів?
3) закріплення попереднього матеріалу на практиці:
В
алг натуральних чисел
арг n
рез sum
поч нат і
sum:=0
n:=100
для і від 1 до n крок 1
цикл
sum: = sum+1/2+3*і
кц
все
кін
В
алг пошук більшого числа
арг а, в
рез с
поч нат а, в, с
якщо а
все
зап с
кін
4) пояснення нового матеріалу:
Досить часто при складанні алгоритмів використовують поєднання одного виду алгоритму з іншим. Наприклад, розгалужений з циклічним, а також підключають алгоритми, написані раніше. Такі алгоритми, що є самостійними і які включаються до складу інших алгоритмів, називають допоміжними або під алгоритмами. Якщо допоміжний алгоритм у процесі роботи програми виконується багаторазово, відрізняються лише параметрами, то його оформляють у вигляді алгоритму–процедури (або алгоритму-функції). Процедури і функції ми будемо розглядати, коли перейдемо до конкретної мови програмування Паскаль.
З
алг пошук більшого числа
арг а, в
рез с
поч нат а, в, с, z, y
якщо а
все
якщо z
все
зап y
кін
Як бачимо, у цій задачі використовується
допоміжний алгоритм знаходження більшого
з двох чисел.
Побудова складних алгоритмів за допомогою
допоміжних алгоритмів має багато спільного з будівництвом будинків.
Складні алгоритми, як і будинки, будуються з блоків, роль яких відіграють допоміжні алгоритми.
5) закріплення нового матеріалу:
Задача. Компанія бабусь поїхала на мотоциклах на курси комп’ютерної грамотності. Попереду на мотоциклі їхала одна бабуся, за нею – дві, потім – три і т.д. Скільки бабусь їхало на заняття, якщо приголомшені пішоходи всього нарахували Nрядів? Чи змогли бабусі зайняти всі місця у класі, якщо там стояло в k рядів по l комп’ютерів у кожному?
алг круті бабусі
арг n
рез sum
поч ціл і, k, l
sum:=0
для і від 1 до n крок 1
цикл
sum: = sum+і
кц
sum
якщо sum>k*l то чит бабусі змогли зайняти всі місця
інакше чит бабусям не вистачило місць
все
кін
6) підсумок уроку. На уроці ми повторили вже вивчений раніше матеріал про види алгоритмів (теоретично і практично), дізналися про допоміжні алгоритми, навчилися використовувати їх у задачах. Також розв’язали задачу із поєднанням циклічного і розгалуженого алгоритму.
7) домашнє завдання: вивчити конспект.
Задача. Скласти алгоритм знаходження більшого з чотирьох цілих додатніх чисел а, в, с, d.
! |
Как писать рефераты Практические рекомендации по написанию студенческих рефератов. |
! | План реферата Краткий список разделов, отражающий структура и порядок работы над будующим рефератом. |
! | Введение реферата Вводная часть работы, в которой отражается цель и обозначается список задач. |
! | Заключение реферата В заключении подводятся итоги, описывается была ли достигнута поставленная цель, каковы результаты. |
! | Оформление рефератов Методические рекомендации по грамотному оформлению работы по ГОСТ. |
→ | Виды рефератов Какими бывают рефераты по своему назначению и структуре. |