Реферат по предмету "Информатика, программирование"


Робота з вікнами

План-конспект з інформатики
До проведення заняттядопущений з оцінкою плану-конспекту:
Вчитель: ___________/Підпис/________
Методист____________/Підпис/ _____
Оцінка: _________________
Оцінка проведеного заняття:
Дата ______________________
Клас_________________________

Тема: Запуск на виконанняпрограм. Типи файлів. Практична робота №3 «Робота з об’єктами файлової системи»
Мета:
1. Познайомити учнів зосновними поняттями з теми «Запуск на виконання програм. Типи файлів»;закріпити вміння та навички роботи з об’єктами файлової системи; перевіритивміння учнів працювати з об’єктами файлової системи.
2. Розвивати логічне мислення,увагу, уяву, кмітливість, вміння використовувати набуті знання на практиці,зв’язне мовлення.
3. Виховувати охайністьконспектування теоретичного матеріалу в зошитах, культуру спілкування,ввічливість, дисциплінованість, наполегливість у навчання .
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Перевірка Д/З
ІІІ. Повідомлення теми,мети, завдань уроку і мотивація навчальної діяльності
ІV. Підготовка до вивченнянового матеріалу за допомогою повторення і актуалізації опорних знань
V. Первинне осмислення ізакріплення нового матеріалу
Теоретичні відомості
Інформаційні вікна. Окрімвікон папок і програм, розрізняють ще інформаційні та діалогові вікна.
Інформаційні (інший термін —модальні) вікна виводяться на екран після деяких дій користувача, зокрема, коливиникають ситуації, що можуть призвести до втрати даних. Вони даютькористувачеві повідомлення, на які треба реагувати натисканням на одну зкнопок: Так, Ні, Скасувати, Закрити тощо (рис. 3.12). Такі вікна блокуютьподальшу роботу, система очікує на реакцію користувача.

/>
Для продовження роботипрограми спочатку потрібно закрити інформаційне вікно.
Діалогові вікна. Здіалоговими вікнами ви вже частково ознайомлені. Для деяких команд не знайшлосямісця в меню чи на панелях інструментів. Ще деякі команди можна виконувати зрізними значеннями параметрів. Під час запуску таких команд (а їхні назвимістять «...») з'являються вікна, які й називають діалоговими. Приклад такихкоманд, з якими ви вже стикалися: Властивості папки..., Зберегти як...,Відкрити… тощо.
Діалогове вікно має назвувідповідної команди (рис. 3.10, 3.11, 3.13). У лівому верхньому куті є кнопказі знаком запитання і кнопка для закривання вікна. Після клацання на кнопці зізнаком запитання, а потім — на будь-якому об'єкті вікна отримаємо довідку пропризначення цього об'єкта. Об'єкти у діалоговому вікні називають елементамикерування.
Елементи керування.Діалогове вікно (див. рис. 3.13) може містити такі елементи керування:
закладки, на яких згрупованікоманди чи параметри за призначенням, наприклад,
/>
/> кнопка закриття вікна зі збереження усіх змінених параметрів;
/> кнопка закриття вікна без збереження змінених параметрів;
/> кнопка збереження усіх змінених параметрів без закриття вікна;
/> кнопка закриття вікна, коли змінені параметри уже збережені;
/> – поля уведення – обмежені прямокутною рамкою області, в які користувач може уводити з клавiатури текст; щоб увести дані в поле необхідно з початку натиснути у ньому мишею ;
/> – лічильники – поля з двома кнопками праворуч; можна натиснути у нього мишею і набрати значення параметру на клавіатурі або натискати на кнопках: для збільшення параметру – t, для зменшення – u;
/> – поля переліку – містять перелік об'єктів, доступних для вибору; якщо вміст переліку не уміщується у видиму частину, то з’являються смуги прокручування для перегляду довгих переліків; щоб вибрати об’єкт слід натиснути на ньому мишею;
/> – поля прихованому переліку у видимій частині мають тільки значення поточного параметру, для їх відкриття необхідно зафіксувати покажчик миші на 6 праворуч від поля переліку;
/> – перемикачі – коло з чорною крапкою або без неї, призначені для вибору одного з взаємовиключаючих режимів;
/> – прапорці – прямокутне поле індикатора з позначкою a всередині або без неї: використовується для вмикання/ вимикання режиму (його ім'я написане поруч), що може знаходитися в увімкнутому або вимкнутому стані
/> – кнопки контекстної довідки, для виклику контекстної довідки слід натиснути її, а потім невідомий елемент.
Після задания потрібнихпараметрів діалогове вікно закривають кнопкою ОК. Кнопка Застосувати дає змогузберегти зміни без закривання вікна. Якщо користувач передумав виконуватикоманду, то потрібно клацнути на кнопці Скасувати.
Діалогове вікно обов'язковотреба закривати. Типова помилка — намагання виконати якусь дію, не закрившидіалогового вікна. Уникайте цього. Програма наполягатиме на закритті діалоговихта інформаційних вікон.
Гарячі клавіші. «Гарячі»клавіші дублюють головні команди з меню і призначені для швидкого виконання дійнад об'єктами. Розглянемо найважливіші комбінації клавіш, які можнавикористовувати в різних програмах (додаток 3):
Ctrl+A — вибрати все;
Ctrl+X — вирізати (в сенсіперемістити) вибрані об'єкти до буфера обміну;
Ctrl+C — копіювати вибраніоб'єкти до буфера обміну;
Ctrl+V — вставити вмістбуфера обміну в потрібне місце;
Ctrl+S — зберегти документ;
Ctrl+N — створити новийдокумент;
Ctrl+F — знайти;
Ctrl+P — друкувати;
Ctrl+Z — скасувати останнюдію та багато інших.
Для виконання командинатискають на клавішу Ctrl і, утримуючи її, на клавішу з потрібною буквою.
Група об'єктів. На практицічасто виникає потреба переміщати, копіювати, вилучати не один об'єкт, а відразудекілька (групу об'єктів).
Групу утворюютьвиокремленням об'єктів, клацаючи мишею на їхніх значках у режимі натиснутоїклавіші Ctrl. Усі об'єкти можна виокремити (об'єднати в групу) за допомогоюкомбінації Ctrl+A.
/>Для виокремлення об'єктів від деякого до заданого достатньо клацнутимишею спочатку на першому об'єкті, потім натиснути на клавішу Shift та клацнутина останньому. Є інший метод: треба мишу з натиснутою лівою клавішеюперетягнути від першого об'єкта до останнього.
Щоб скасувати невдалевиокремлення, треба клацнути на вільному місці робочої області вікна абонатиснути на клавішу Esc.
Тема: «Робота з об'єктамифайлової системи»
Мета роботи. Вмітивиконувати головні дії з файлами і папками, І навчитися користуватисьінформаційними і діалоговими вікнами.
Хід роботи
У цій роботі використайтерезультати попередньої вправи. Переконайтеся, що на робочому диску є папка«Навчальна», у ній — «Моя робота», а у ній — власна папка з сімома об'єктами(папка «Запасна», три файли і три ярлики). Якщо цих папок немає, то створітьабо скопіюйте їх з наданого вчителем носія чи іншого джерела.
Крім того, глибоко на дискувчитель заздалегідь розташував файл з назвою «Знайди», що містить одне таємнечисло-ключ або таблицю, де встановлено відповідність між номером учня і таємнимчислом-ключем (адреса цього файлу подана на дошці чи міститься у файлі «Ключ»,який є на робочому столі).
1.З'ясуйте, який вашчисловий ключ.
Для цього за допомогою папки«Мій комп'ютер» і кнопки Папки відшукайте і відкрийте файл «Знайди», прочитайтеі занотуйте у звіт число-ключ.
2.Перемістіть усі ярлики звласної папки у папку «Моя робота».
Спочатку відкрийте вікноробочої папки і розташуйте його поряд з вікном власної папки. Щоб переміститиоб'єкти, їхні значки треба перетягнути за допомогою правої клавіші миші йвиконати команду Перемістити.
3.Створіть власний ярлик дляфайлу «Знайди» і помістіть його у власній папці.
Назвіть його своїмпрізвищем, відправте ярлик командою Відправити… на робочий стіл, а з робочогостолу перемістіть у власну папку.
4.Скопіюйте перший текстовийфайл із власної папки у папку «Моя робота» способом перетягування значка файлу.
Для копіювання об'єкта йогозначок треба перетягнути за допомогою і правої клавіші миші й виконати командуКопіювати.
5.Скопіюйте другий текстовийфайл із власної папки у папку «Моя робота», використовуючи буфер обміну.
Для цього виберіть текстовийфайл. Виконайте команди Редагувати (Правка) => Копіювати (Ctrl+C). Відкрийтеробочу папку і вставте вмісти буфера: Редагувати => Вставити (Ctri+V).
6. Скопіюйте третійтекстовий файл у папку «Моя робота», користуючись «гарячими» клавішами.
Скопіюйте один ярлик у папку«Моя робота», користуючись кнопками панелі інструментів.
Перейменуйте перший файл увласній папці на Літо.
Виберіть файл і застосуйтекоманду Перейменувати з меню або F2.
9.Вилучіть свої три текстовіфайли з власної папки. Власну папку не вилучайте.
Щоб вилучити об'єкт, йогозначок перемістіть у кошик або застосуйте команду Вилучити з меню. Щоб швидковилучити всі об'єкти, спочатку Об'єднайте їх у групу.
10. Поверніть свої три файлиз кошика у власну папку.
Якщо кошика не видно наекрані, мінімізуйте або пересуньте деякі вікна. Загляньте до кошика (двічіклацніть на піктограмі Кошик). Виберіть потрібні значки, утримуючи клавішуCtrl, і виконайте команду ВІДНОВИТИ (Повернути) з меню.
11. Відкрийте у власнійпапці перший документ (Літо.txt), допишіть слово «Літо» і збережіть файл зістарою назвою.
Для цього знайдіть і двічіклацніть на значку текстового документа — відкриється потрібний файл. Уведітьслово «Літо» і застосуйте команду Зберегти (Ctrl+S).
12. 3 папки «Моя робота»вилучіть лише файли та ярлики.
Скористайтеся командоюВилучити.
13.Перемістіть папку «Мояробота» з папки «Навчальна» на один рівень угору (у робочу папку чи кореневупапку робочого диска).
Зверніть увагу на завдання:перемістіть..., а не скопіюйте. Для виконання цієї дії застосуйте буфер обмінуі гарячі клавіші. Якщо така папка там уже є, то система звернеться до вас задозволом перезаписати папку. Дозвольте перезаписування.
14.Папку «Навчальна»вилучіть.
15*. Папку «Моя робота»скопіюйте на дискету чи флеш-пристрій.
16. Закрийте усі вікна ізакінчіть роботу.
Переконайтеся, що наробочому столі чи в кореневій папці робочого диска не залишилися ваші особистіоб'єкти: папки та документи (крім папки «Моя робота»).
Висновок. У робочій папці чив кореневій папці диска має бути папка «Моя робота». Ця папка повинна міститивласну папку учня. Власна папка учня повинна містити папку «Запасна», тритекстові файли, зокрема ЛІТО.txt, і один ярлик, підписаний прізвищем учня.Дайте відповіді на запитання: який файл відкриває цей ярлик; що міститься упапці «Запасна» і в трьох текстових файлах, а також на додаткові запитаннявчителя.
VІ. Підсумок уроку. Оцінкиза урок.
VІІ. Постановка домашньогозавдання: § 10 (повторити)


Не сдавайте скачаную работу преподавателю!
Данный реферат Вы можете использовать для подготовки курсовых проектов.

Поделись с друзьями, за репост + 100 мильонов к студенческой карме :

Пишем реферат самостоятельно:
! Как писать рефераты
Практические рекомендации по написанию студенческих рефератов.
! План реферата Краткий список разделов, отражающий структура и порядок работы над будующим рефератом.
! Введение реферата Вводная часть работы, в которой отражается цель и обозначается список задач.
! Заключение реферата В заключении подводятся итоги, описывается была ли достигнута поставленная цель, каковы результаты.
! Оформление рефератов Методические рекомендации по грамотному оформлению работы по ГОСТ.

Читайте также:
Виды рефератов Какими бывают рефераты по своему назначению и структуре.