Конспект лекций по предмету "Педагогика"


Розподільна властивість множення



8

План-конспект уроку з математики на тему:

«Розподільна властивість множення»

Університет імені Лесі Українки Тема: Розподільна властивість множення

Мета: Навчальна: закріпити знання учнів про переставну і сполучну властивості множення, сформулювати розподільну властивість множення відносно додавання і віднімання та навчити учнів використовувати її.

Розвиваюча: розвивати в учнів логічне мислення.

Виховна: виховувати в учнів увагу, лаконічність записів, старанність, активність.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання уроку: дошка, крейда.

План уроку

Організаційна частина 1 хв.

Перевірка домашнього завдання 5 хв.

Вивчення нового матеріалу 18 хв.

Закріплення вивченого матеріалу 18 хв.

Домашнє завдання 2 хв.

Підсумок уроку 1хв.

Хід уроку

Організаційна частина.

Вчитель: (захожу в клас, вітаюся) - Добрий день! Сідайте! (пропоную учням сісти і відкрити зошити з домашнім завданням та відмічаю відсутніх. Прошу учнів бути уважними на уроці. Дивлюся чи готовий клас до уроку)

Перевірка домашнього завдання.

Вчитель: - Підніміть руку хто не виконав домашнього завдання. Якщо всі виконали і питань немає, то зараз будемо перевіряти. Додому було задано: №433, №435, № 416.

№ 433. Обчисліть зручним способом:

4*17*25;

5*673*2;

8*475*125;

73*5*4;

2*916*50;

5*9*200.

№ 435. Спростіть вираз:

;

;

;

;

;

.

№ 416. З одного міста в протилежних напрямках виїхали одночасно два автомобілі. Швидкість одного з них дорівнювала 74км/год, що на 8км/год більше, ніж швидкість другого. Яка відстань буде між ними через 7год після початку руху?

Вчитель: перевірку домашнього завдання проведемо так: (викликаю до дошки учня, який виконує №416: Ткачук Анастасія, а решта по черзі називають відповіді до кожного пункту вправ №433 та №435).

На дошці учень повинен написати:

№ 416.

1) 74-8=66 (км/год) - швидкість іншого автомобіля.

2) 74*7=518 (км) - таку відстань пройшов один автомобіль за 7год.

3) 66*7=462 (км) - таку відстань пройшов другий автомобіль за 7год.

4) 518+462=980(км) - така відстань буде між автомобілями через 7год після початку руху.

Відповідь: 980км.

Учні повинні називати:

№ 433.

1700;

6730;

475000;

1460;

91600;

9000.

№ 435

36х;

60х;

35;

96;

24;

100.

Вчитель: (до учня, що писав задачу) Скажи, які властивості множення ти знаєш і запиши на дошці одну з них.

Учень: На попередніх уроках ми вивчали переставну і сполучну властивості множення. (записує на дошці) - переставна властивість множення.

Вчитель: Молодець. (Оцінюю учня) Сідай.

Вчитель: (до класу) Запишіть на дошці сполучну властивість множення.

Учень: (записує) .

Вчитель: Добре, сідай. (до класу) Сформулюйте цю властивість.

Учень: Щоб добуток двох чисел помножити на третє число, можна перше число помножити на добуток другого і третього чисел.

Вчитель: Молодець. Сідай.

3. Вивчення нового матеріалу.

Вчитель: Запишіть у зошитах сьогоднішню дату, класна робота. Тема уроку: «Розподільна властивість множення». (поки пояснюю новий матеріал учні уважно слухають)

(Малюнок зображується на дошці перед уроком)

Рис.1

Порахуємо кількість кружечків на рисунку. Це можна зробити двома способами:

В одному ряду 2 білих і 3 чорних кружечки, разом (2 + 3). Рядів 3. Отже, всього на рисунку 3* (2 + 3) кружечків.

Білих кружечків 2 * 3. Чорних кружечків 3 * 3. Усього 2 * 3 + 3 *3. Але кількість кружечків в одному і в другому випадку однакова. Отже, 3*(2 + 3) = 2 * 3 + 3 * 3.

- розподільний закон множення відносно додавання. (прошу дітей записати формулу у зошити і запамятати)

Щоб помножити число на суму, можна це число помножити на кожний доданок і знайдені добутки додати.

Зазначимо, що розподільна властивість множення виконується для будь-якої кількості доданків:

.

3* (З - 2) = 1 * 3 =3.

3 * 3-3* 2 = 9-6 = 3.

Отже, 3* (3 - 2) = 3 * 3 - 3 * 2.

- розподільний закон множення відносно віднімання.

Щоб помножити число на різницю, можна це число помножити на зменшуване і відємник і від першого добутку відняти другий.

4. Закріплення вивченого матеріалу.

Вчитель: Запишіть у зошити вправа № 436(3-4). (записую на дошці номери вправ, які планую розвязати на уроці і викликаю до дошки учня: Озеруга Андрій)

Учень: (читає умову і записує розвязання на дошці)

№ 436. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом:

943*268+943*232=943*(268+232) =943*500=471500; (в цьому виразі у кожному з доданків є однаковий множник 943, тому ми можемо застосувати розподільну властивість множення)

65*246-65*229-65*17=65*(246-229-17) =65*0=0. (розвязуємо аналогічно)

(необхідні дії, які не може виконати усно виконує збоку на дошці)

Вчитель: Молодець. Сідай, Андрію (оцінюю учня) Запишіть номер наступної вправи № 438(4, 5, 8, 9). (викликаю учня: Михайлик Сергій)

Учень: (читає умову і записує розвязання на дошці) № 438. Розкрийте дужки:

; (в цій вправі застосовуємо розподільну властивість множення і в наступних пунктах аналогічно)

;

8) ;

9) .

Вчитель: Добре, Сергію. Сідай (Оцінюю учня) Наступна вправа № 97 із збірника ст.41. (читаю умову задачі і викликаю до дошки учня: Павлів Катерина). З міста одночасно і в одному напрямку вирушили вантажний і легковий автомобіль. Швидкість легкового автомобіля 76км/год, вантажного - 58км/год. Яка відстань буде між автомобілями через 4год?

Учень: цю задачу можна розвязувати кількома способами, але ми використаємо розподільну властивість множення.

76*4-58*4=(76-58) *4=18*4=72 (км) - така відстань буде між автомобілями через 4год.

Відповідь: 72км.

Вчитель: Добре. А скажи, будь-ласка, чому ми віднімаємо.

Учень: тому, що автомобілі рухаються в одному напрямку і відстань між ними буде малою, якби вони рухались у протилежних напрямках, то ми б додавали, бо відстань між автомобілями велика.

Вчитель: Молодець, Катю. (Оцінюю учня) Сідай.

5. Домашнє завдання

Вчитель: Відкрийте будь-ласка ваші щоденники і запишіть домашнє завдання: п.16, впр. №437, №439, ст.41 № 98(із збірника). Вправи подібні до тих що виконували на уроці.

6. Підсумок уроку

Вчитель: Отже, яку властивість множення ми сьогодні розглянули?

Учні: Ми сьогодні розглянули розподільну властивість множення.

Вчитель: Зачитайте, будь-ласка, як формулюється розподільна властивість множення відносно додавання.

Учень: (зачитує) Щоб помножити число на суму, можна це число помножити на кожний доданок і знайдені добутки додати.

Вчитель: Ви всі сьогодні молодці, гарно працювали, я задоволена вашою роботою на уроці. Які є до мене запитання? (Якщо є, то даю на них відповіді) Урок закінчено. До побачення.

Розвязання домашніх вправ.

№ 437. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом:

47*632+632*53=632*(47+53) =632*100=63200;

598*49-597*49=(598-597) *49=1*49=49;

754*324-754*314=754*(324-314) =754*10=7540;

37*46-18*37+37*72=37*(46-18+72) =37*100=3700.

№ 439. Розкрийте дужки:

1) ;

2) ;

3) ;

4) ;

5) ;

6) .

№ 98. Від однієї пристані в протилежних напрямках одночасно відійшли два пароплави. Швидкість першого пароплава дорівнює 27км/год, а другого - 36км/год. Яка відстань буде між ними через 3год після початку руху?

27*3+36*3=3*(27+36) =3*63=189 (км) - така відстань буде між пароплавами через 3год.

Відповідь: 189км.

Література:

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Математика.5-12 класи. - К.: Шкільний світ, 2007. - 96 с.

Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. Математика: Підручник для 5-го класу. - Х.: Гімназія, 2005. - 288с.

Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Рабінович Ю.М., Якір М.С. Збірник завдань для тематичного оцінювання з математики для 5 класу. - Х.: Гімназія, 2007. - 120с.

Ензельт Ольга. Уроки математики в 5 класі. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. - 288с.

Бевз Г.П. Методика викладання математики: Навч. Посібник. - 3-є вид., перероб. і допов. - К.: Вища школа, 1989. - 367с.




Не сдавайте скачаную работу преподавателю!
Данный конспект лекций Вы можете использовать для создания шпаргалок и подготовки к экзаменам.

Поделись с друзьями, за репост + 100 мильонов к студенческой карме :

Пишем конспект самостоятельно:
! Как написать конспект Как правильно подойти к написанию чтобы быстро и информативно все зафиксировать.