Реферат по предмету "Культура и искусство"


Писанки. Різновиди писанок, їх символіка. Оздоблення писанок бісером, декоративним розписом та

Реферат на тему:

Писанки. Різновиди писанок, їх символіка. Оздоблення писанок бісером, декоративнимрозписом та поєднання цих технік.



Мета:

навчальна

— узагальнити знання дітей про писанки як твори декоративно-прикладного мистецтва;

— розширити і поглибити знання учнів про народну символіку, історію писанкарства;

— навчити застосувати отримані знання та навики з бісероплетіння та розпису, змішаної

техніки на практиці при виготовленні пасхальних яєць.



розвиваюча

— формувати навички виготовлення писанок з бісеру;

— розвивати навички декоративної роботи і вираження ставлення через оздоблення предмета (поверхні яйця);

— формувати навички розписувати писанки;

— розвивати почуття композиції у визначеній формі (форми яйця), колірного рішення образу;


— розвивати учнівську творчість.

виховна

— виховувати повагу до традицій і звичаїв народу;

— формувати інтерес та повагу до історичного минулого людства, його легенд і вірувань

(про яйце);

— прищеплювати любов до народного мистецтва (писанкарства);

— виховувати естетичний та художній смак.


Практична робота

— виготовлення пасхальних яєць з ланцюжків бісеру.

— оздоблення пасхальних яєць декоративним розписом.

Наочні посібники:



вироби з бісеру, пасхальні яйця, оздоблені ланцюжками з бісеру.

дощечки, тарілки з пап'є-маше, оздоблені петриківським розписом, дерев'яні писанки.

Обладнання та матеріали:

бісер різних кольорів, тонка міцна нитка, тонка голка, нитковтягувач, клей, ножиці, яйце, картки для гри “Доміно”.

підготовлені яйця, фарби, зразки намальованих писанок, репродукції картин для завдання на визначення кольорів, спеціальні пензлики.




Хід уроку

I. Організаційний момент.

— підготовка учнів та робочих місць до уроку;

— перевірка наявності учнів.

II. Актуалізація знань та чуттєвого досвіду учнів.



Вчитель обслуговуючої праці Вчитель образотворчого мистецтва




IV. Повідомлення завдань уроку.

учні повинні знати: — значення елементів народної символіки, як знаки-обереги;

— символику кольорів та співвідношення кольорів при виготовленніпасхального яйца;

— історіюбісеру, декоративногорозписута писанкарства.

учні повинні вміти:

— виготовляти пасхальні яйца з ланцюжків — оздоблювати пасхальні яйца декоративним розписом;

бісеру;

— вміти об'єднувати дві техніки при виготовленні пасхального яйца;

— вміти пояснювати значення символів, зображених на пасхальних яйцах.
V. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.


— Які види ДПМ ви знаєте?


— Яку тему ми розглядали останньою на уроці обслуговуючої праці ?

(бісероплетіння)

— Давайте згадаємо історію виникнення бісеру.


— Давайте узагальнемо ці знання, які ми отримали на попередніх уроках. За кожну правильну відповідь ви будете отримувати фішки у формі писанки.

— Що таке декоративно-прикладне мистецтво?


— З якими видами ДПМ ми з вами знайомилися на уроці образотворчого мистецтва?

(з витинанкою, петриківським розписом,

декоративним розписом)



— А що вам відомо про декоративний розпис?

Для чого він був необхідний?

(прикрашали предмети побуту)








Показ виробів з бісеру. Показ виробів, оздоблених петриківським розписом, декоративним розписом.



— Здавніх часів люди немогли пояснитидеякі явищаприроди, і вони почали їхзображувати за допомогою умовнихзнаків-символів, декожна фігура мала особливе значення.
1. Гра “Доміно”

— З символамимиз вамизнайомилися, коли вив-чали одиніз видівДПМ – вишивку.Давайте зараззгадаємо ці символи задопомогою гри “Доміно”.
3. Вправи на значення кольору при оздобленні виробу.

— Ми знаємо, що існують не тільки знаки-символи, але й кольори мають важливе значення при оздобленні виробу.

— Давайтеза допомогоюілюстраційпояснимо значеннякожногокольору. (На дошцікольори, необхіднопідібратиілюстрацію, яка поясне зна-чення цього кольору). За кожну правильну відповідь-фішка.



2. Вправи на розпізнавання елементів-символів, зображених на писанці.

Давайте згадаємо які символи-обереги люди зображали, прикрашаючи писанки.

(Вчитель показує малюнки писанок зсимволами,

а учні називаютьїх. Зразки прикріплюються на

дошку).



5. Назвітьправила роботи з бісером.

/>

4. Вправи на співвідношення кольорів.

— Ітак, ми з вами з'ясували, що кожен колір має своє значення, але для того, щоб скласти орнамент, необхідно знатище й кольорове співвідношення.

Давайте з'ясуємо ці співвідношення.

6. Правила розписування пасхальних яєць.

Тримати у трьох пальцях лівої руки яйце —

три пальцяправої рукитримаютьпензлик

Повторивши значення кольорів, символів, співвідношення кольорів, ми можемо перейти до практичної частини – оздоблення пасхального яйця.

— Людській фантазії немає меж. Один і той самий предметможна прикраситирізними видами декоративно– прикладного мистецтва.

І ми сьогодні з вами створимо маленькі шедеври,

прикрасившиїхрізними способами




VI. Закріплення вмінь та навичок учнів.


Якезавданнявивиконувалидо сьогоднішньої практичної роботи?




Грушко Віка – бригадир групи, яка працює з

бісером;


Кіліна Даша – бригадир групи, яка розписує яйця

декоративним розписом;



Мисків Маша – бригадир групи, яка працює в

змішаній техніці.

.









--PAGE_BREAK--Практична робота




1. ЩО таке писанки?

2.Що символізує яйце?

3.Звідки пішла родом писанка?

4.Як писанки розійшлися по світу?

5. Звідки з’явилися писанки та крашанки?

6. Як з’явилося перше червоне яєчко?

7. А яка ще існує легенда про писанки та крашанки?

8. Чому на писанках малюють цяточки?

9. Розкажіть легенду про Дракона.

10. А хто знає легенду про змія Пекуна?

11. Чому писанки вважаються оберегами?

12. Які повір’я про писанки ви знаєте?

13.Які писанки вважаються самими гарними?

14. Де знаходиться Музей “Писанка”?

15. Де було встановлено пам’ятник писанці?
Ми з вами розповіли дуже багато легенд про писанку.

15.Символом якого свята є писанка?

Що це за свято — Пасха?

16. Як святкують Пасху на Україні?

17. Звідки пішла легенда про “Христосування”?

18. Як святкують Пасху в Англії?

19. Як святкують Пасху в Британії?

20. Як святкує Пасху Франція?

21.Як святкують Пасху в Бельгії, Нідерландах?

22.В яку гру на Пасху грають в Росії?

23. Хто знає вірш про писанку?



а)Підведення підсумків змагання.

б) Захист виробу:

* пояснення кольорів та елементів – символів використаних при оздобленні роботи;

* обґрунтування назви роботи.



VII. Повідомлення підсумків уроку.

— Що нового цей урок вніс у ваше уявлення про писанку?

— Що для себе ви взяли з цього уроку?


— Де в побуті ви можете застосувати ці вміння та навики, які ви отримали на уроках.

(можемо прикрасити житло цими виробами, подарувати їх на свято рідним, показати що ми вміємо робити, заощадити гроші, не купуючи їх у магазині, а створивши власними руками)



VIII. Демонстрація власних виробів

IX. Мотивація оцінок за урок та виставлення оцінок у журнал та щоденники.

X. Прибирання робочого місця.


Не сдавайте скачаную работу преподавателю!
Данный реферат Вы можете использовать для подготовки курсовых проектов.

Поделись с друзьями, за репост + 100 мильонов к студенческой карме :

Пишем реферат самостоятельно:
! Как писать рефераты
Практические рекомендации по написанию студенческих рефератов.
! План реферата Краткий список разделов, отражающий структура и порядок работы над будующим рефератом.
! Введение реферата Вводная часть работы, в которой отражается цель и обозначается список задач.
! Заключение реферата В заключении подводятся итоги, описывается была ли достигнута поставленная цель, каковы результаты.
! Оформление рефератов Методические рекомендации по грамотному оформлению работы по ГОСТ.

Читайте также:
Виды рефератов Какими бывают рефераты по своему назначению и структуре.